Termínovaný vklad od Artesy uspěl v soutěži „Finanční produkt roku 2019“

V úterý 28. ledna 2020 vyhlásila společnost Scott & Rose, provozovatel finančního portálu Finparáda.cz, výsledky již devátého ročníku soutěže „Finparáda.cz - Finanční produkt roku 2019“. Jedním z oceněných se stalo také spořitelní družstvo Artesa, které v kategorii termínovaných vkladů uspělo se svým produktem „Termínovaný vklad Artesa STANDARD“, kde obsadilo třetí příčku.

V soutěži, do které jsou automaticky zařazeny všechny finanční produkty vybraných typů v České republice nabízené bankami, pojišťovnami, penzijními a investičními společnostmi, jsou vyhlašovány vždy tři nejlepší v dané oblasti. V kategorii Termínované vklady jsou hodnoceny i produkty družstevních záložen a ty obsadily za rok 2019 první tři příčky.

Termínované vklady Artesa, spořitelního družstva, patřily v roce 2019 mezi jedny z nejvýhodnějších a právem tak jeden z nich obdržel pomyslný bronz v této kategorii. Minimální výše termínovaného vkladu je 20 000 Kč. V současnosti nabízí záložna termínované vklady s dobou vázanosti vkladu 5 let úrokovou sazbu až 2,5 procenta ročně. Kromě termínovaných vkladů v korunách nabízí Artesa jejich vedení i v eurech.

„Ocenění našeho produktu je pro nás velmi důležité, dokazuje totiž, že postavení našeho spořitelního družstva má na trhu pevné místo a hrdě obstojí v poměrně tvrdé konkurenci. Vnímáme jej zároveň jako výzvu udržet se mezi nejlepšími a příští rok se opět umístit na stupních vítězů.“ uvedl k úspěchu Artesy její obchodní ředitel Ing. Pavel Ráliš, MBA.