Termínovaný vklad Artesa BONUS* Prostředky na termínovaném vkladovém účtu jsou ze zákona pojištěny do výše 100 000 EUR, resp. ekvivalentu v Kč.

 

** Reprezentativní příklad: Výše termínovaného vkladu 500.000,- Kč, období vkladu 60 měsíců (5 let), úroková sazba 3 % p.a., Čistý úrok po zdanění 63.750,- Kč. Celková částka Termínovaného vkladu včetně úroků na konci 5-letého období 563.750,- Kč. Podmínkou pro založení takového Termínovaného vkladu je ze zákona členství v družstvu, složení základního členského vkladu ve výši 1.000,- Kč a dalšího členského vkladu ve výši 49.000,- Kč, který ve svém součtu představuje 1/10 výše Termínovaného vkladu. Reprezentativní příklad má pouze informativní charakter.


Artesa. Spolehlivá finanční instituce už od roku 1999.

 • Důvěryhodná česká společnost s více než dvacetiletou tradicí
 • Rodinný přístup a profesionalita
 • Možnost navštívit nás v Praze i Ostravě
 • Nadstandardní úrokové sazby
 • Pojištění termínovaného vkladu včetně úroků až do 100.000,- EUR

Základní parametry Termínovaného vkladu BONUS

 • Vklad uzavíraný na pevnou dobu trvání
 • Úrokový výnos včetně úrokového bonusu je připisován na Váš běžný účet s roční periodou v den výročí vkladu
 • V průběhu vkladového období můžete v den výročí vkladu v souhrnu vybrat až polovinu prostředků z počáteční výše vkladu
 • Garantovaná pevná výše úrokového bonusu, který Vám připíšeme v případě, že nebudete z vkladu vybírat
 • Termínovaný vklad BONUS lze uzavřít na dobu od 36 do 60 měsíců
 • Podmínkou je založení členství v družstvu. Základní členský vklad 1.000,- Kč a Další členský vklad v celkové výši 1/10 termínovaného vkladu (viz. níže "Co je členský vklad a jak se dělí")

Výhodné úrokové sazby

Vkladové období

(měsíce)

Úroková sazba pro zůstatek v CZK (p. a.)
Základní sazbaÚrokový bonusCelková sazba
361,50 %1,00 %2,50 %
481,75 %1,00 %2,75 %
602,00 %1,00 %3,00 %

Často se nás ptáte

Na jakou maximální výši si můžu založit termínovaný vklad?

Maximální výše vašeho termínovaného vkladu není omezena, záleží zcela na vás. Minimální částka je 20.000,- Kč.

Jaké jsou úroky termínovaných vkladů? Mohou se mi v průběhu trvání vkladu měnit?

Aktuální úrokové sazby všech termínovaných vkladů naleznete u jednotlivých produktů. Sazba na vašem termínovaném vkladu je po celou dobu trvání GARANTOVÁNA, tzn. nemůže se změnit.

Můžu svůj termínovaný vklad předčasně ukončit?

Termínované vklady lze ukončit vždy 3 měsíce po datu aktivace, tzn. po připsání veškerých financí na běžný účet klienta. Sankce za předčasný výběr termínovaného vkladu je 1,5 % z vybírané částky, minimálně 1 000 Kč. Bližší informace o výběrech z termínovaného vkladu naleznete v našem Sazebníku.

Co je to členský vklad a jak se dělí?

Členský vklad je peněžitý vklad do družstva, díky kterému máte práva člena vyplývající ze stanov družstva. Členský vklad se dělí na Základní členský vklad 1.000,- Kč a Další členský vklad v celkové výši 1/10 z uložené částky na termínovaném vkladu. Členské vklady nepodléhají úročení ani zákonnému pojištění. Výše vypořádání tohoto vkladu je provázána s hospodářským výsledkem družstva dle podmínek určených ve stanovách družstva

Jaké jsou podmínky pro založení a úročení termínovaného vkladu?

Termínovaný vklad si může založit pouze člen družstva. S termínovaným vkladem se automaticky zakládá i běžný účet, který však není nutné aktivně využívat. Termínovaný vklad si můžete založit osobně na pobočce v Praze nebo v Ostravě. K založení je třeba mít u sebe dva doklady totožnosti a 1.000,- Kč v hotovosti ke splacení základního členského vkladu. Pro úročení prostředků na termínovaném vkladu je zapotřebí splňovat pravidlo 1/10 viz. níže.

Co znamená pravidlo 1/10?

Tímto pravidlem se musí řídit všechna spořitelní družstva. Pravidlo 1/10 musíte splňovat, pokud chcete, aby se vám jakýkoliv spořicí produkt u Artesy úročil. Vysvětlení vám dá příklad:

Klient uloží na termínovaný vklad 100.000,- Kč. K tomuto vkladu je potřeba mít Základní členský vklad 1.000,- Kč a Další členský vklad 9.000,- Kč. Tyto dva vklady dohromady dávají výši 10.000,- Kč členského vkladu tak, aby splňovala pravidlo 1/10 z částky vložené na termínovaný vklad.

Dostanu členský vklad po ukončení spoření zpět?

V případě, že člen u nás již nemá žádný depozitní produkt, může ukončit členství. Vypořádací podíl je splatný do 3 měsíců ode dne schválení řádné účetní závěrky za účetní období, v němž členství zaniklo dle stanov družstva. Pokud členství ukončíte kdykoliv během jednoho roku, členské vklady se Vám vrátí zpět v roce následujícím během července–září.